Marta Sokołowska

Spotkanie autorskie z Martą Sokołowską

Spotkanie autorskie z Martą Sokołowską Fot.: Marcin Teodorczyk

W poniedziałek, 16 sierpnia odbyło się spotkanie z Martą Sokołowską, dramatopisarką i prozaiczką, autorką dystopijnej powieści „Imperium Dzieci”, której premiera miała miejsce 12 lipca 2021 roku.

Wydarzenie odbyło się w Czytelni i mimo deszczowej pogody zgromadziło wielu uczestników, zarówno z Dyskusyjnego Klubu Książki Oddziału „Czechowice” jak i spoza grona stałych użytkowników Biblioteki.

Podczas spotkania autorka opowiedziała m. in. skąd wziął się pomysł na napisanie dystopii, co ją zainspirowało oraz do jakich czytelników kierowała swoją opowieść o tytułowym „imperium”. Padły też liczne pytania z sali, m. in. o to dlaczego w powieści prawie nie występują dzieci, a także dlaczego jej bohaterowie są tak bezwzględni. Dyskusja na temat powieści oraz źródeł zła okazała się być bardzo angażująca.

Marta Sokołowska znana jest jako autorka tłumaczonych i wystawianych słuchowisk oraz sztuk teatralnych, m.in.: „Kamionna. Opowieści rodzinne”, „Reykjavik ’74”, a także „Holzwege” (spektakl ten zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). „Imperium Dzieci” to jej debiut prozatorski, książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Biuro Literackie.

Wydarzenie finansowane było ze środków Instytutu Książki.

Organizator: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Dodaj komentarz