Marta Sokołowska

Lubimy czytać książki na wakacjach

Rozpoczął się czas letnich wakacji. A że lato zapowiada się gorące, wielu z nas będzie starało się wykorzystać czas urlopowy wyjeżdżając z rodziną nad morze, jezioro lub po prostu na łono natury.

Nieodłącznym atrybutem wakacyjnego wyjazdu są oczywiście książki. Każdy z nas czytelników, już na długo przed wakacjami przygotowuje swoją listę must-read książki na wakacje.

W tym roku na tej liście nie może zabraknąć doskonałej na letnie wieczory powieści Marty Sokołowskiej „Imperium Dzieci”.

Imperium Dzieci autorstwa Marty Sokołowskiej to powieść dystopijna opisująca świat społeczeństwa podporządkowanego surowemu systemowi i pokazująca zmagania jednostek z tym systemem. Autorka pod warstwą fabularną przemyca głębokie pytania, które w czytelniku otwierają nowe, a może zapomniane przestrzenie. Filozoficzne rozmowy przywódczyni i jej komendanta, niczym rozmowy mistrza zen z adeptem, sprawiają, że nagle zaczynamy spoglądać na nasze życie i na otaczającą nas rzeczywistość z zupełnie innej, szerszej perspektywy.

Czytanie Imperium Dzieci wymaga skupienia, bo dopiero wtedy czytelnik odkrywa drugie, a często także trzecie warstwy znaczeniowe. Dzięki tej lekturze będziemy mogli uznać nasz urlop za dobrze wykorzystany czas!

Dodaj komentarz