Marta Sokołowska

​Imperium Dzieci na Conrad Festival 2021. Spotkanie z autorką Martą Sokołowską

​Imperium Dzieci na Conrad Festival 2021. Spotkanie z autorką Martą Sokołowską

19 października 2021 odbyło się spotkanie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci

19 października o godzinie 17:00 w Księgarni Karakter w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci.

​Zapraszamy do obejrzenia nagrania spotkania!

„Imperium Dzieci” (2021, Biuro Literackie) to debiut książkowy Marty Sokołowskiej, bohaterki spotkania pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Rozmowę z autorką poprowadzi Elżbieta Foltyniak, koordynatorka międzynarodowych projektów i kuratorka eksperymentalnego pasma OFF Festiwalu Miłosza.

Na wydarzenie obowiązywały wejściówki dostępne dla publiczności na stronie www.kbfbilety.krakow.pl

Transmisja spotkania odbyła się także na żywo na facebookowych profilach Festiwalu Conrada i Krakowa Miasta Literatury UNESCO, oraz na platformie PLAY KRAKÓW.

Festiwalowe spotkania z debiutantami wyróżnionymi Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Po raz kolejny na Festiwalu Conrada odbyło się pasmo spotkań pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia rozmawiano z debiutującymi pisarkami i pisarzami wyróżnionymi Nagrodą KMLU. W krakowskich księgarniach kameralnych odbyły się spotkania z Barbarą Woźniak, Martą Sokołowską, Mateuszem Pakułą oraz Maciejem Jakubowiakiem i Patrykiem Szajem.

19 października w Księgarni Karakter Marta Sokołowska w rozmowie z Elżbietą Foltyniak mówiła o przepisie na udany debiut, biorąc na warsztat swoją powieść „Imperium dzieci” (Biuro Literackie).

Conrad Festival 2021

Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada (Conrad Festival) to coroczny festiwal literacki organizowany w Krakowie od 2009 roku. Organizatorami Festiwalu Conrada są Miasto Kraków, Fundacja „Tygodnika Powszechnego” i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Festiwal gości artystów z całego świata związanych nie tylko z literaturą, ale też filmem, teatrem, muzyką i sztukami plastycznymi. Conrad Festiwal pomyślany jest jako wydarzenie na skalę międzynarodową. „Gośćmi festiwalu są twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy. Organizatorom zależy na stworzeniu w Krakowie wielobarwnej mozaiki artystycznej, która będzie mogła zilustrować bogactwo światowej literatury, przybliżając polskiemu czytelnikowi mało znane dotąd obszary myśli i wrażliwości. Ideą przewodnią jest stworzenie imprezy o największym możliwym zasięgu i szeroko rozpoznawalnej na świecie”.

Nagroda KMLU. Debiuty: Marta Sokołowska

Prowadzenie: Elżbieta Foltyniak
Spotkanie z Martą Sokołowską, autorką książki Imperium Dzieci wydanej przez Biuro Literackie i wyróżnionej Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Transmisja na żywo na facebookowych profilach Festiwalu Conrada i Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz na platformie PLAY KRAKÓW

19 października, godz. 17:00 Księgarnia Karakter, ul. Tarłowska 12 – Conrad Festival

Więcej informacji: conradfestival.pl

Festiwalowe spotkania z debiutantami wyróżnionymi Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO – Foto: ConradFestiwval.pl